ΣΦΑΜ ΦΟΙΒΟΣ-δωδώνη: Τα αποτελέσματα αγώνων των αναπτυξιακών τμημάτων για το διήμερο 16 & 17/12

Κατά τη διάρκεια του Σαββατοκύριακου 16  και 17 Δεκεμβρίου, τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν στους αγώνες των αναπτυξιακών τμημάτων ήταν:

Παίδες: Νίκη εντός έδρας με 3-0 επί του Απόλλωνα Σμύρνης

Σε μία άνετη νίκη με 3-0 σετ έφθασε η Ομάδα Παίδων του ΣΦΑΜ ΦΟΙΒΟΣ-δωδώνη επί του Απόλλωνα Σμύρνης σε αγώνα που διεξήχθη στο Κλειστό του Λυκείου Μελισσίων για την 10η Αγωνιστική της Α’ Φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων της ΕΣΠΑΑΑ.

Οι Μελισσιώτες ήταν καλύτεροι και κέρδισαν δίκαια, παρά την προσπάθεια που κατέβαλε η αντίπαλη ομάδα.

Τα σετς: 25-9, 26-24, 25-21.

Κορασίδες 2: Νίκη εκτός έδρας με 3-1 επί της ΑΕ Αμπελοκήπων

Νίκη εκτός έδρας στο Γήπεδο ΑΚ Γουδή με με 3-1 επί της ΑΕ Αμπελοκήπων πέτυχε η Ομάδα Κορασίδων 2 του ΣΦΑΜ ΦΟΙΒΟΣ-δωδώνη σε παιχνίδι της 10ης Αγωνιστικής του Β΄Ομίλου της Α’ Φάσης του Πρωταθλήματος Εκτός Συναγωνισμού Κορασίδων 2 της ΕΣΠΑΑΑ.

Η Ομάδα των Μελισσίων ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και κέρδισε τα δύο πρώτα σετς, δύσκολα το πρώτο, αλλά πολύ ευκολότερα το δεύτερο.  Η Ομάδα των Αμπελοκήπων κέρδισε το τρίτο σετ σε μια προσπάθεια να ανακάμψει, αλλά οι Μελισσιώτισες πήραν το τέταρτο σετ και μαζί και το ματς με 3-1.

Τα σετς: 26-28, 7-25, 25-18, 18-25

Αμπελόκηποι (Λιγνός): Τσουκαλά, Μακρυγιάννη, Ντούνα, Μπαρέ, Σλάβοβα, Ντίνε, Κουτάκου, Δανιηλίδου, Δογάνη, Χίντρι

ΦΟΙΒΟΣ (Μπακράτσα): Ροδονίκη, Κομίνη, Ζωγράφου, Νταλ, Λαμπαδάρη, Δεληγιάννη, Μπαρδή, Φρουσίου, Μπέτκα, Κβτσάκη (λ).

Κορασίδες 3: Εντός έδρας νίκη με 3-2 επί της Νίκης Αμαρουσίου

Νίκη εντός έδρας στο Κλειστό του Λυκείου Μελισσίων με 3-2 επί της Νίκης Αμαρουσίου, σε έναν αγώνα για την 10η Αγωνιστική του Α’ Ομίλου της Α’ Φάσης του Πρωταθλήματος Εκτός Συναγωνισμού Κορασίδων 3 της ΕΣΠΑΑ.

Τα σετς: 22-25, 12-25, 25-23, 25-22, 15-9.