ΣΦΑΜ ΦΟΙΒΟΣ-δωδώνη: Τα αποτελέσματα αγώνων των αναπτυξιακών τμημάτων για το διήμερο 9 & 10/12

Κατά τη διάρκεια του Σαββατοκύριακου 9  και 10 Δεκεμβρίου, τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν στους αγώνες των αναπτυξιακών τμημάτων ήταν:

Παίδες: μεγάλη εκτός έδρας νίκη με 3-2 επί του Παναθηναϊκού στη Λεωφόρο

Μεγάλη  εκτός έδρας νίκη πέτυχε η Ομάδα Παίδων του ΣΦΑΜ ΦΟΙΒΟΣ-δωδώνη στη Λεωφόρο Αλεξάνδρας επί του Παναθηναϊκού.

Η Ομάδα των Μελισσίων ξεκίνησε άσχημα και βρέθηκε πίσω με 2-0 σετ (25-10, 25-20).  Βρήκε όμως το σθένος και το κουράγιο και έφτασε στην ισοφάριση παίρνοντας τα επόμενα δύο σετς (22-25, 22-25).

Η απόλυτη ανατροπή ήρθε στο τάι μπρέικ που έληξε με  15-17 υπέρ της μελισσιώτικης ομάδας, μετά από συνεχείς και εναγώνιες εναλλαγές στο σκορ ( 14-12, 14-14, 15-14, 15-17)!

Ήταν ένας αγωνας για γερά νεύρα και δυνατές συγκινήσεις.

Κορασίδες: Πρωτιά στον Όμιλο και πρόκριση στην επόμενη φάση μετά το 3-0 επί τoυ Αγίου Στεφάνου

Στην 9η και τελευταία αγωνιστική για την Α’ φάση του πρωταθλήματος η Ομάδα των Κορασίδων 1 του ΣΦΑΜ ΦΟΙΒΟΣ-δωδώνη επιβλήθηκε στο Κλειστό του Λυκείου Μελισσίων με 3-0 επί του Αγίου Στεφάνου.

Με τη νίκη της αυτή η Ομάδα των Μελισσίων τερμάτισε αήττητη στην πρώτη θέση του Β´ ομίλου του πρωταθλήματος Κορασίδων και προκρίθηκε πανηγυρικά στη Β´ φάση.

Τα σετς: 25-17, 25-9, 25-15

Κορασίδες 2: Νίκη εντός έδρας επί του ΓΑΣ Χολαργού με 3-0

Σε μία εύκολη νίκη έφτασε η Ομάδα των Κορασίδων 2 του ΣΦΑΜ ΦΟΙΒΟΣ-δωδώνη.

Συγκεκριμένα νίκησε εντόε έδρας τον ΓΑΣ Χολαργού με 3-0 σετ σε ένα παιχνίδι που έγινε για την 9η Αγωνιστική του Β΄Ομίλου της Α’ Φάσης του Πρωταθλήματος Εκτός Συναγωνισμού Κορασίδων 2 της ΕΣΠΑΑΑ

Τα σετς: 25-11, 25-7, 25-13

Κορασίδες 3: Εύκολη εκτός έδρας νίκη με 3-0 επί της Σχολής Μωραΐτη

Πρώτες και αήττητες στον Όμιλο τους και οι Κορασίδες 3. Χωρίς να βρουν ιδιαίτερη αντίσταση από την αντίπαλη ομάδα οι Κορασίδες 3 του ΣΦΑΜ ΦΟΙΒΟΣ-δωδώνη νίκησαν εκτός έδρας με 3-0 τη Σχολή Μωραΐτη.

Το ματς έγινε για την 9η Αγωνιστική του Α’ Ομίλου της Α’ Φάσης του Πρωταθλήματος Εκτός Συναγωνισμού Κορασίδων 3 της ΕΣΠΑΑ.

Τα σετς: 8-25, 10-25, 13-25