ΣΦΑΜ ΦΟΙΒΟΣ-δωδώνη: Τα αποτελέσματα αγώνων των αναπτυξιακών τμημάτων για το διήμερο 19 & 20/1/2019

Κατά τη διάρκεια του Σαββατοκύριακου 19 και 20 Ιανουαρίου, τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν στους αγώνες των αναπτυξιακών τμημάτων ήταν:

Κορασίδες: Νίκη εντός έδρας με 3-1 επί του Μελισσιακού ΑΟ

Νίκη με 3-1 επί του Μελισσιακού σημείωσε η Ομάδα των Κορασίδων του ΣΦΑΜ ΦΟΙΒΟΣ-δωδώνη.

Το παιχνίδι διεξήχθη στο Κλειστό του Λυκείου Μελισσίων στο πλαίσιο της 5ης Αγωνιστικής του Β’ Ομίλου, του Α΄Γκρουπ, της Β΄Φάσης (θέσεις 1-24) του Πρωταθλήματος Κορασίδων της ΕΣΠΑΑΑ.

Η Ομάδα του ΦΟΙΒΟΥ ήταν καλύτερηκαι κέρδισε δίκαια, παρά το ότι έχασε το πρώτο σετ από την αντίπαλη ομάδα.  Στα επόμενα τρία σετς όμως έδειξε την ανωτερότητα της και κέρδισε δίκαια τον αγώνα.

Τα σετς: 20-25, 25-17, 25-17, 25-13.

Παίδες: Νίκη με 3-0 εκτός έδρας επί του ΑΣ Μωραΐτη

Μια άνετη εκτός έδρας νίκη όπως μαρτυρά και το σκορ των σετς, πέτυχε η Ομάδα των Παίδων του ΣΦΑΜ ΦΟΙΒΟΣ-δωδώνη.

Επικράτησε με 3-0 σετ της αντίστοιχης ομάδος των Σχολών Μωραΐτη σε ένα αγώνα που πραγματοποιήθηκε στο Κλειστό της Πολιτείας για τη 14η Αγωνιστική της Α΄Φάσης του Πρωταθλήματος Παίδων της ΕΣΠΑΑΑ.

Τα σετς: 8-25, 13-25, 11-25.