ΣΦΑΜ ΦΟΙΒΟΣ-δωδώνη Ανδρών: Ήττα με 3-2 από τον AO Καλαμάτα 80

Μια άδικη ήττα γνώρισε η Ομάδα Ανδρών στο Πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Βόλλεϋ Ανδρών, σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι στο οποίο διεκδίκησε τη νίκη με ιδιαίτερες αξιώσεις.

Συγκεκριμένα, ηττήθηκε με 3-0 σετ από τον ΑΟ Καλαμάτα 80 σε αγώνα που διεξήχθη στο Κλειστό του Λυκείου Μελισσίων στο πλαίσιο της 12ης Αγωνιστικής του 1ου Υποομίλου του 1ου Ομίλου του Πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Κατηγορίας.

Η Ομάδα των Μελισσίων, πάλεψε σθεναρά, οι διακυμάνσεις του σκορ ήταν συνεχείς, σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες και στο τάι μπρέικ με τις δύο ομάδες να είναι συνεχώς πολύ κοντά στο σκορ.

Τα σετς: 25 – 22, 26 – 24, 21 – 25, 31 – 33, 9 – 15

ΣΦΑΜ ΦΟΙΒΟΣ-δωδώνη (Αλεξανδρόπουλος): Αμαριανάκης, Αριστόπουλος, Δανιάς, Μπέλος, Ρεμούνδος, Ψάρρης, Χριστοφίδης, Κούλης(λ), Χαλκούσης(λ), Τοπαλίδης, Σιημητράς, Παπαχρήστου, Κανιώρης, Τζούδας